PİYANO

Piyano çalmayı öğrenmek için özel bir yeteneğe gerek olmamakla birlikte yaşın da önemi yoktur. Herkes piyanoyu rahatlıkla çalabilir. İster keyif almak, ister profesyonel amaçlar için olsun piyano çalmayı öğrenmek her yaşta mümkündür. Müzik bilginiz olmasa ve daha önce hiç piyano çalmamış olsanız bile, kısa bir sürede sizi mutlu edecek seviyelere ulaşabilirsiniz.

Tüm dünyada otoritelerce en genç yaşta başlanabilecek ve en çabuk sonuç alınabilecek enstrüman olarak görülür. Küçük yaşlarda piyano dersi alan çocukların kısa zamanda piyano çalma becerisi elde ettiği görülmüştür.

Piyano Programımızın Amacı

Piyano kurslarımızın ilk amacı öğrencinin müzik sevgisini uyandırmak, hayal dünyasında müzik imgesini geliştirmek, ritim duygusunu vermektir. Piyano eğitimi öğrencinin kişisel gelişiminde de çok yönlü ve olumlu etkiler yaratır.

Günümüz pedagoji anlayışlarının genel yaklaşımı, başlangıç piyano eğitiminin bilimsel bir süreç olduğu ve bu süreçte bilimsel yöntemlerden yararlanılması gerektiği üzerinedir. Solfej, armoni ve diğer teorik bilgiler tamamlayıcı olarak piyano derslerimizin içeriğinde yer almaktadır. Piyano  dersleri kişiye özel olarak uygulanır. Ders günü ve saatlerini hocalarımızla öğrenciler, uygunluk dahilinde karşılıklı belirleyebilmektedir.

Piyano dersi, konusunda uzmanlaşmış profesyonel bir eğitmen eşliğinde müfredat doğrultusunda pratik ve nota eğitimi ile verilmektedir.

Ayrıca enstrüman ihtiyacı olan öğrencilere, piyano satışı sunmaktayız.